Vyškov – Gemini Rodinný charitativní běh pro Aničku

3.12.2015

Anička je téměř šestiletá holčička, je neuvěřitelně veselá, usměvavá a překypuje spoustou energie. Mezi její koníčky patří malování, zvířátka, turistika, vlastně všechen pohyb. Je to živel.
V září 2018 onemocněla, byla hospitalizovaná v Brně v dětské nemocnici a byla zahájena diagnostika. Její zdravotní stav se rychle zhoršoval, klesaly ji hodnoty krve a jedinou její nadějí byla transplantace kostní dřeně. Bohužel její starší sestra nebyla vhodným dárcem, proto se začala hledat shoda v registru dárců kostní dřeně. Naštěstí se vhodný dárce našel velmi brzy, byl jím mladý muž z Německa.
V říjnu jsme začali dojíždět na ambulanci transplantační jednotky v Praze, kde byla provedená potřebná vyšetření před transplantací. Anička v listopadu nastoupila na přípravu k transplantaci s konečnou diagnózou myelodysplastický syndrom. Znovu se narodila 20. listopadu, kdy jí byla transplantovaná dárcovská kostní dřeň. Přes to, že toto období bylo pro celou rodinu značně vyčerpávající, byla Anička naše „sluníčko“, které dodávalo všem energii. Těsně před Vánoci ji propustili domů s tím, že štěp je přihojený a my tak měli krásný dárek. Každý týden jezdíme na kontroly do Prahy. Aničku čeká ještě několikaměsíční léčba pomocí imunosuprese. Svojí statečností dodává celé rodině sílu bojovat s nemocí dál.
Přijďte si s dětma zasportovat a podpořit spravnou věc ... ;)

Nahoru